LietuviųRussian (CIS)English (United Kingdom)
Domus Felina | Savannah Cats
Domus Felina Informacija Savannah istorija

Savannah istorija

Po ilgų mokslinių eksperimentų ir daugybės mėginimų suporuoti dvi skirtingų rūšių kates, siekiant gauti didelę, egzotiškos laukinės išvaizdos naminę katę, pagaliau tai pavyko padaryti vienam naminių kačių veisėjui iš JAV . Tai įvyko 1986 metais. Ir čia JAV, pirmąjį Savannah veislės kačiuką pasaulyje atsivedė naminė katė, natūraliai iš "meilės", susiporavusi su Afrikos katinu - servalu (leptailurus Serval).

 

Ši veislė buvo pavadinta "Savannah" (savana) vardu nuo Afrikos savanos pavadinimo, kur šios katės - servalai, natūraliai gyvena.
Po didelio atlikto selekcinio tiriamojo darbo, 1997m. Savannah veislė buvo pristatyta susipažinti visuomenei ir iš karto tapo ypač populiaria.
Pirmaisiais metais Savannah kačių visame pasaulyje buvo priskaičiuojama vos keletas šimtų, šiuo metu jų padaugėjo net iki kelių tūkstančių. Beje, didžioji dauguma jų gyvena JAV.
Savannah katė jau nuo 2012m. tapo visiškai pripažinta naminių kačių veisle, bei buvo užregistruota didžiausios veislinių kačių registrą turinčios kačių organizacijos TICA (tarptautinė kačių asociacija). Ir šiuo metu jos jau pilnateisiai gali dalyvauti naminių kačių parodose, demonstruoti save, lygintis su kitomis naminėmis katėmis ir veislėmis, bei kovoti dėl čempiono vardo. TICA-je yra priimtas šios veislės standartas.
Savannah katė kol kas pasaulyje dar labai reta veislė, išvesta panašiai, kaip ir bengalų veislė, kurios protėviai taip pat paprastos naminės katės ir kitokios- azijietiškos katės - azijos leopardinės katės (Prionailurus Bengalensis) poravimosi rezultatas. Savannah katės nuo bengalų skiriasi: dydžiu (Savannah yra didžiausia išvestinė naminė katė), charakteriu (Savannah yra atviro charakterio tipo), kailio struktūra ir raštu (Savannah kailiuko raštas yra kitoks, primenantis servalo kailiuką). Kadangi bengalų veislė buvo išvesta gerokai seniau, nors pas mus ji ir dabar dar labai reta, jau yra pripažinta daugumos pasaulinių kačių organizacijų (FIFE, CFA, TICA ir kt.).

 

Foto galerija

Member of TICA

logo

Statistika

Turinio peržiūrėjimai : 1345288

Mūsų Savannah